Wesele bez alkoholu- czy to się uda?


Ostatnio w branży ślubnej trwa dyskusja nad weselami bez alkoholu. Ich popularność wzrasta, a wiąże się ona z rosnącą popularnością zdrowego odżywiania i uprawiania sport. Część osób naprawdę marzy o weselu zgodnym z ich stylem życia i zgodnego z ich poglądami. Niektórzy nie zdają sobie sprawy, ale w Polsce już organizuje się przyjęcia w całości wegetariańskie albo właśnie bez alkoholu. 


Spotkać się można z rożnym odbiorem. Jedni zarzucają młodym parą egoizm, twierdząc, że wesele wcale nie jest dla nowożeńców, tylko gości. Inni bardzo entuzjastycznie wypowiadają się o przeżyciach związanych z imprezą w innym stylu. 

Jednak nie ma co się oszukiwać, że według tradycji, dość głęboko zadomowione w polskiej kulturze alkohol na przyjęciu weselnym pełni ważną rolę. Alkohol ma przecież zapewnić długie i szczęśliwe życie młodej parze. 

Bez względu na oczekiwania gości, wiele par decyduje się na przyjęcia w trzeźwości. Istnieje nawet Stowarzyszenie weselewesel.pl, w ramach którego takie pary corocznie spotykają się i wspominają swoje bezalkoholowe wesela. 

Na ten temat pojawia się wiele tekstów, a ich autorki pokazują, że wesele bez alkoholu jest nie tylko zdrowsze, ale także tańsze. Ogromnym plusem jest też brak problemów z tymi, którzy po alkoholu lubią wszczynać awantury i są dość wulgarni. 

Według Edith wesele bez alkoholu może być bardzo udane, ale musimy pamiętać, by gościom zapewnić inne urozmaicenia, które nie pozwolą im się nudzić. Opcji jest naprawdę sporo: fotobudka z akcesoriami, bar kawowy, lemoniadowy, świetny wodzirej, który będzie zachęcał do zabawy, czy barman przygotowujący zdrowe koktajle. 

Izabela Janachowska piszę: ,,Powiedzmy sobie szczerze, wysokoprocentowe napoje w tradycji polskich wesel są bardzo mocno zakorzenione. Nie można się więc dziwić zaproszonym przez Was gościom, że będą się spodziewać, że alkohol pojawi się także na Waszym weselu. Żeby uniknąć niezręcznej sytuacji i rozczarowań warto już w trakcie wręczania zaproszeń poinformować gości, że planujecie zabawę bez napojów wyskokowych". Przygotujcie się na pytania i dociekania, może się też okazać, że spotkacie się z niewybrednymi komentarzami, że wesele jest dla gości a nie dla Was i to oni mają się dobrze bawić. Bzdura! To jest Wasz dzień i powinien spełnić przede wszystkim Wasze oczekiwania. Jeśli więc Waszym życzeniem jest impreza bez alkoholu, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby tak właśnie było”.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Przed ślubem , Blogger