Ładny welon ślubny, czyli symbolika noszenia welonu

Welon ślubny towarzyszy praktycznie każdej pannie młodej. Jedne decydują się na krótkie, inne długie, a dobrane go do do fasonu sukni to nie lada wyzwanie. Dlaczego panny młode w ogóle zakładają welon?


Tradycja welonu ślubnego jest znana już od czwartego wieku! Podobnie jak biały kolor sukni ślubnej, tak welon jest symbolem przede wszystkim niewinność i czystości. Dawniej przyszłe żony szły do ołtarza z twarzą zasłoniętą welonem i dopiero po zawarciu małżeństwa, świeżo upieczony mąż odsłaniał go i mógł pocałować swoją już żonę.

Obecnie coraz więcej panien młodych już przed ślubem współżyła ze swoim partnerem i często już z nim mieszka. Biała suknia i welon nie mają już teraz takiej ,, mocy" jak kiedyś, a pełni rolę powrotu do tradycji.

Z każdym rokiem zmienia się również moda ślubna. Coraz częściej przyszłe małżeństwa organizując uroczystość ślubną i wesele z przymrużaniem oka parzy na tradycję. Wiele się zmienia, jednak myślę, że biała suknia i dopasowany do niej welon w tym samym kolorze zawsze będzie w modzie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Przed ślubem , Blogger