Od czego zacząć przygotowanie do przyjęcia?

Po magicznym ,,tak: i powiedzeniu o tym światu, nadszedł czas na rozpoczęcie przygotowań do Waszego ślubu i weselnego przyjęcia. Część z Was nie zdaje sobie sprawy, ile jeszcze decyzji do podjęcia macie przed sobą. A sama organizacja ślubu to o wiele więcej, niż rezerwacja terminu, wybór odpowiedniej sali, czy kupno strojów.

Jednak spokojnie! Dobra organizacja, rozłożenie wszystkich działam w czasie i zabranie się za to o wiele wcześniej, niż na kilka miesięcy przed planowaną uroczystością pozwoli Wam na uczucie chociaż częściowego spokoju w tak ważnym dla Was dniu.

Organizacja ślubu i przyjęcia weselnego, podzielona na etapy, będzie o wiele  dla Was o wiele przyjemniejsza i prostsza. Kto z nie lubi  mieć choć częściowej kontroli i móc zareagować na niepowodzenia w porę? No właśnie. 

Na samym początku oczywistą sprawą jest ustalenie daty ślubu i ustalenie rodzaju ślubu. Kiedy to już mamy za sobą warto na spokojnie zastanowić się nad lista gości. Jest to jedno z cięższych zadań. Nikt nie chcę nikogo pominąć, ani urazić. 

Kolejnym etapem jest poszukiwanie idealnego lokum i rezerwacja terminu w kościele czy w Urzędzie Stanu Cywilnego. Znalezienie fotografa, kamerzysty, zespołu bądź Dj-a to nie tylko przykry obowiązek, ale okazja do spędzenia wspólnego czasu. 

Szukanie sukni ślubnej, butów, bielizny i dodatków dla Panny Młodej, garnituru i dodatków dla Pana Młodego, szukanie obrączek ślubnych- to godziny krążenia po dżungli. Dla jednych to miły obowiązek, dla drugich nieco uciążliwy. 

Przy rezerwacji makijażystki oraz fryzjera, nie zapomnijcie również na umówienie się na wykonanie próbnego makijażu i fryzury- często przyszłe Panny Młode umawiają się w ten sam dzień, kiedy mają zaplanowany wieczór Panieński. 

Po zakupie sukni, przyszedł również czas na znalezienie florystki (pamiętaj o bukiecie dla ciebie, świadkowej oraz butonierki dla Pana Młodego i jego świadka, dekoracja samochodu, itp.) Wybór odpowiedniej cukierni, wybór transportu do kościoła oraz znalezienie odpowiednich zaproszeń. Jeżeli masz gości z daleka warto pomyśleć o rezerwacji noclegów dla gości

Miesiąc przed uroczystością ustala się dokładne menu w lokalu, szczegółowe ilości ciast i tortu, winietki z rozsadzaniem gości oraz tablicę z rozsadzaniem gości, dopracowanie pokojów dla gości i rozlokowanie ich. Nie można również zapomnieć o ustaleniu  godziny i miejsca przyjazdu fotografa, kamerzysty i również zespołu. Warto też ustalić wstępny repertuar na przyjęcie. 


W dniu ślubu wskazana jest najmniejsza ilość stresu i nie zwracanie uwagi na małe wpadki- kto ich nie ma! 


Po przyjęciu sprawą oczywistą jest rozliczenie się  z lokalem, zespołem i wszystkimi wynajętymi podwykonawcami, fotografem/kamerzystą. 

A później już same przyjemności- czyli załatwienie spraw urzędowych – zmiana rozmaitych dokumentów (dowód osobisty, paszport, prawo jazdy, zmiana nazwiska w banku i we wszelkiego rodzajach dokumentów, w których widnieje nasze nazwisko) i na sam koniec wymarzona podróż poślubna.


Na co jeszcze mogę zwrócić Wam uwagę to pamiętajcie, aby podpisywać umowy i regulować wszelkie wpłaty w terminie. Zaoszczędzi Wam to wiele nerwów i nieprzyjemnych rozmów. 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Przed ślubem , Blogger