7 przesądów ślubnych

Coraz mniej osób wierzy w przesądy, jednak niektóre zabobony nadal sprawiają, że przyszłe panny młode, teściowe i cała rodzina wpadają w popłoch. Każdy w swoim otoczeniu na pewno zna kogoś, kto na co dzień wyśmiewa się z przesądów, ale w dniu ślubu włożył mały pieniążek do buta, założył coś niebieskiego, starego i oczywiście pożyczonego.

Czyżbyśmy dzisiaj dopadł kogoś mały strach? Spokojnie! Wszystko jest pod kontrolą. Zapraszam Cię do przeczytania kilku przesądów ślubnych, dzięki czemu możesz dołożyć cegiełkę do twojego małżeństwa by było zgodne, szczęśliwe i trwałe. 

1. Ślubu oczywiście nie należy zawierać w miesiącach, w których nazwie nie występuje litera „r”. O maju i listopadzie czy 1 kwietnia, to już w ogóle nie ma mowy. Myślę, że większość z Was nie bierze tego na poważnie i swoją datę wybiera rozsądnie, nie pod wpływem przesądów. Jednak nie neguje też tych, dla których ta jedna literka jest bardzo ważna. Wybór należy do Was!

2. Panna młoda powinna mieć przy sobie coś białego – jest to znak czystości uczuć, coś niebieskiego – ma zapewnić wierność naszego małżonka, coś nowego – zagwarantuje nam dostatek, coś starego – zapewnia wsparcie najbliższych osób oraz coś pożyczonego – gwarantuje życzliwość nowej rodziny. Przesąd często praktykowany, ale myślę, że należy do tej pozytywnej części. 

3. Parę Młodą nie powinna wieźć do ślubu kobieta, aby nie kuście Młodego do zmiany decyzji. Jest to traktowane jako zapowiedź przyszłej niewierności małżonków. Uważajcie moje drogie!

4. Pantofelki Panny Młodej przed ceremonią powinny stać na parapecie, co ma zapewnić parze szczęście i dobrą pogodę w dniu ślubu. Szkoda, że w życiu nie jest tak prosto. Może swoje wszystkie swoje buty postawimy na parapecie i cały czas szczęście do nich będzie napływało. 

5. Żadna kobieta obecna na ślubie i weselu nie powinna być ubrana na biało. Akurat przy tym przesadzie uważam, że kolor biały zarezerwowany jest w tym dniu dla panny młodej i w dobrym tonie jest akurat tej zasady przestrzegać. Biel oznacza niewinność Panny Młodej, więc dajmy się jej poczuć po prostu wyjątkowo! 

6. Pierwszą osobą, która złoży młodym życzenia, koniecznie powinien być mężczyzna. Także kiedy zbliża się kobieta to najlepiej zmienić szybko miejsce. 

7. Po toaście za zdrowie, nowożeńcy powinni rzucić za siebie puste kieliszki. Jeśli się rozbiją, czekają ich wiele szczęśliwych lat razem. Im więcej szkła stłucze się w trakcie ślubu, tym szczęśliwsze będzie życie pary młodej. Kiliszki w ruch drodzy goście! 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Copyright © 2014 Przed ślubem , Blogger